Top

روغن موتور خودرو الف مدل Evolution 900 FT

محصولی را که مشاهده می‌کنید، روغن موتور (Elf) «الف » است، که با مدل (Evolution 900 FT 4L 5W-40) با عملکرد بالا به بازارعرضه شده است. این مدل روغن دارای خواص پاک کنندگی بسیار عالی است که سبب تمیزی موتور و عملکرد بهتر آن می‌گردد و از میزان گرانروی 5W-40 برخوردار است. این روغن موتور با حجم 4 لیتر تهیه شده و مناسب برای تمامی خودروهای بنزینی و دیزلی خصوصا خودروهای جدید است. این روغن موتور از سطح کیفیت SN/CF برخوردار است و سازگار با کلیه شرایط رانندگی (شهری, بزرگراه‌ها و جاده‌های برون شهری)، شرایط سخت و سرعت‌های بالا است. حفاظت عالی از موتور بخصوص در برابر اصطکاک، مقاومت حرارتی بالا، مقاومت در برابر اکسیداسیون حتی در شرایط سخت رانندگی و افزایش طول عمر موتور خودرو با روان‌کاری سریع در هنگام استارت زدن، از دیگر مزایای این روغن موتور است که باعث می‌شود انتخابی مناسب برای موتور خودروی شما باشد.

  • 1
  • 1

روغن موتور خودرو

روغن موتور

قلب تپنده‌ی هر خودرو، موتور آن است که باید به‌طور ویژه‌ مورد توجه قرار گیرد. مطمئناٌ برای شما پیش آماده که برای تعویض روغن موتور خودرو خود به مکانیکی مراجعه کنید و روی قفسه ها انواع مختلف روغن موتور با برندها و برچسب ‌های مختلف را مشاهد کرده و از خود این سوال را بپرسید که کدام روغن موتور مناسب خودرو من است؟ شاید از مکانیک برای خرید روغن موتور مناسب کمک بگیرید که به نظر منطقی است ولی آیا مکانیک از نوع عملکرد خودرو شما اطلاعی دارد؟ بهترین و درست ترین راه چک کردن دفترچه دستورالعمل خودرو است. یعنی شما می­توانید با مراجعه به دفترچه راهنما خودرو خود مدل روغن موتور و یا حتی برند آن را (در صورت ذکر) مشاهده کنید و از انتخاب و خرید این روغن موتور کاملا مطمئن باشید. اکثر شرکت های تولید کننده خودرو با عقد قرداد با شرکت‌های بزرگ تولید کننده روغن موتور و بررسی فرآیند های تولید روغن موتور و استانداردهای به کار رفته در تولید روغن موتور، محصولات این شرکت ها را مطابق با استانداردهای لازم برای خودروهای سواری خود پیشنهاد می‌کنند برای مثال شرکت (Mercedes-Benz) و (BMW) با پیشنهاد دادن روغن موتورهای ادینول برای سواری های ساخت این شرکتها تا حدی به شما در انتخاب و خرید روغن موتور کمک کرده کردهاند.


انواع روغن موتور

روغن‌های موتور به سه گروه اصلی مینرال، سنتتیک و نیمه‌سنتتیک تقسیم می‌شوند و تفاوت اصلی‌شان در نحوه‌ی تولید و عناصر به‌کاررفته در ساخت آن‌هاست. امروزه از روغن‌های سنتتیک و نیمه‌سنتتیک استفاده‌ی بیشتری می‌شود. روغن‌های موتور با دو عدد و یک حرف w عرضه می‌شوند. W مخفف winter به معنی زمستان است. دو عدد دیگر نیز بیانگر حداقل و حداکثر میزان گرانروی روغن موتور در شرایط مختلف دمایی هستند و مهم‌تر از همه این که روغن‌موتورها به طور کل یا مناسب موتورهای بنزینی هستند، یا دیزلی یا توربو شارژ که شما با توجه به نوع ماشین خودتان آن را انتخاب می‌کنید.


خرید و قیمت روغن موتور

با توجه به وجود انواع برندها، قیمت‌های مختلفی در بازار برای روغن موتور وجود دارد. شما می توانید در فروشگاه اینترنتی مای دیجیکار روغن موتور اصلی خودرو خود را از برندهای توتال، کاسترول، الف (Elf)، ادینول (ADDINOL) را با قیمت مناسب، به صورت اینترنتی خریداری نمایید.. 
 

پربازدیدترین ها