Top

سرویس های خودرو

 • 1

 • زمان تعویض روغن موتور را چگونه تشخیص دهیم؟

  زمان تعویض روغن موتور را چگونه تشخیص دهیم؟

   

  ادامه مطلب

 • زمان تعویض فیلتر هوای اتاق خودرو

  زمان تعویض فیلتر هوای اتاق خودرو

  فیلتر هوای اتاق خودرو یا به لاتین Air condition یکی از فیلتر های موجود در خودرو می باشد که هوای ورودی به داخل اتاق از طریق کولر و بخاری را فیلتر کرده و از ورود گرد و غبار به داخل اتاق خودرو جلوگیری میکند که در ذیل به توصیف و زمان تعویض آن خواهیم پرداخت.


  ادامه مطلب

 • تعویض فیلتر هوا را جدی بگیرید

  تعویض فیلتر هوا را جدی بگیرید

  فیلتر هوا در خودرو یکی از قطعات مصرفی در خودرو می باشد که تعویض آن موجب مصرف سوخت کمتر و کاهش آلودگی می شود که در ادامه به بررسی تعویض آن خواهیم پرداخت.


  ادامه مطلب

 • 5 دلیل مهم برای زمان تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

  5 دلیل مهم برای زمان تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو

   دیسک و صفحه کلاچ خودرو یکی از عوامل و اجزای مهم موتور خودرو است که بنا به استفاده شما از خودرو و اتمام آن باید در زمان مقرر تعویض گردد حال میخواهیم 5 دلیل مهم را برای زمان تعویض دیسک و صفحه کلاچ خودرو بیان کنیم که به شرح ذیل توضیح می دهیم.


  ادامه مطلب

 • زمان تعویض روغن گیربکس ( واسکازین خودرو)

  زمان تعویض روغن گیربکس یا واسکازین خودرو

  روغن گیربکس یکی از روغن های مهم در موتور خودرو می باشد که زمان تعویضو به موقع آن باعث نرم و بهتر کار کردن گیربکس و موتور و در نتیجه رانندگی لذت بخش تر خواهد که در ذیل به جزئیات آن خواهیم پرداخت.


  ادامه مطلب

 • زمان مناسب برای تعویض فیلتر روغن و هوا

  زمان مناسب برای تعویض فیلتر روغن و هوا

  تعویض روغن بستگی به شرایط کار روغن و نوع فیلتر دارد. اما بعضی از رانندگان و یا تعمیر کاران یک قانون من درآوردی دارند که هر وقت روغن موتور را تعویض کردی همان موقع فیلتر را نیز عوض کن این. قانون بدون توجه به کارکرد انواع روغن و فیلتر است.


  ادامه مطلب

 • توصیه‌هایی برای نگهداری و تعمیر سیستم تعلیق خودرو

  توصیه‌هایی برای نگهداری و تعمیر سیستم تعلیق خودرو

  نزدیک شدن کف خودرو به موانع خیابان ، شنیده شدن صداهای غیر معمول هنگام عبور از موانع جاده ای و متمایل شدن بیش از حد بدنه خودرو به سمت درونی پیچ هنگام دور زدن از نشانه های وجود اشکال در سیستم تعلیق خودرو است.


  ادامه مطلب

 • طرز کار و عیب یابی بخاری و کولر خودرو

  طرز کار و عیب یابی بخاری و کولر خودرو

   به زبان ساده اگر بخواهیم طرز کار کولر ماشین را تشریح کنیم همانند کولر‌های گازی در منازل و اداره جات است، با این تفاوت که کولر گازی خانگی، نیروی خود را از برق شهر دریافت می‌کند، اما کولر خودرو، نیروی خود را از موتور ماشین دریافت می‌کند، و سیستم کولر و بخاری دمنده مشترکی دارند.


  ادامه مطلب