Top

دانستنی های روغن موتور خودرو

 • 1

 • نکاتی در مورد روغن موتور

  نکاتی در مورد روغن موتور

  1- هیچ‌گاه نباید از ترکیب چند روغن موتور با یکدیگر استفاده کرد.

  2- پس از روشن کردن خودرو، بلافاصله حرکت نکنید و زمانی ۲۰ ثانیه‌ای برای روانکاری روغن (همان گرم شدن خودرو) در نظر بگیرید.


  ادامه مطلب

 • مزایای روغن موتور سنتتیک

  مزایای روغن موتور سنتتیک

  انتخاب مناسب روغن موتور خودرو می­‌تواند تأثیر به‌­سزایی بر عملکرد و طول عمر اجزای مختلف خودرو داشته باشد. در این میان، بسیاری از افرد استفاده از روغن­‌های سنتتیک را توصیه می‌کنند.

  امروزه انواع و اقسام روغن موتورها تولید و عرضه می‌شوند و تشخیص روغن موتور مناسب هر اتومبیل به امری دشوار بدل شده است. برای آنکه بهترین انتخاب را داشته باشیم نیاز است تا ابتدا با این روغن‌ها و وظایفشان آشنا شویم.


  ادامه مطلب

 • ۵ نکته‌ی مهم درباره‌ی روغن موتور

  ۵ نکته‌ی مهم درباره‌ی روغن موتور

  از گذشته به رانندگان توصیه می‌شد که پیش از استارت پیشرانه‌ی خودرو، آب و روغن آن‌ را بررسی کنند. در این مطلب به مهم‌ترین نکاتی می‌پردازیم که هر راننده‌ای، باید درباره‌ی روغن خودرو بداند.

  حرکت خودرو به سه ماده‌ی بسیار مهم که ما مسئول تأمین آن‌ها هستیم، وابستگی دارد. این مواد، سوخت، آب و روغن موتور هستند. از دیدگاه تئوری، بنزین یا گازوئیل طی احتراق با هوا، تأمین‌کننده‌ی انرژی لازم برای حرکت خودرو است و آب، قطعات درگیر را خنک می‌کند. در این میان، روغن یا هر روان‌کننده‌ی دیگر، حرکت قطعات این سیستم را ممکن می‌کند.


  ادامه مطلب