Top

دانستنی های خودرو


 • آیا گرم کردن موتور همه خودروها در زمستان ضرورت دارد

  آیا گرم کردن موتور همه خودروها در زمستان ضرورت دارد؟

  با نزدیک شدن به فصل زمستان و سرد شدن هوا، هنگام روشن کردن بعضی خودروها شاید نیاز به چند بار استارت زدن باشد. یا با روشن شدن پیشرانه، آن طور که باید عمل نکند و نیاز به مدتی برای گرم شدن دارد. آما آیا پیشرانه تمام خودروها در فصل زمستان نیاز به گرم شدن دارد؟ و آیا گرم کردن موتور خودرو در فصل زمستان باور درستی است؟


  ادامه مطلب

 • آموزش پولیش زدن حرفه ای خودرو

  آموزش پولیش زدن حرفه ای خودرو

  پولیش زدن خودرو به دلایل متعددی انجام می شود که می تواند شامل مالیدن رنگ در تصادفات جزئی و یا پاشیدگی رنگ بر روی بدنه خودرو باشد که در ادامه به آموزش پولیش زدن حرفه ای خودرو می پردازیم.


  ادامه مطلب

 • آیا شارژر فندکی به باتری خودرو آسیب می رساند؟

  آیا شارژر فندکی به باتری خودرو آسیب می رساند؟

  اگر استفاده تان از تلفن همراه زیاد باشد و زمان زیادی در روز پشت فرمان خودرو سپری کنید، قطعا به شارژرهای سیار که به فندک خودرو وصل می شوند نیاز پیدا می کنید. اما اینکه آیا شارژ کردن گوشی با یک شارژر فندکی می‌تواند به باتری گوشی و یا ماشین آسیب برساند یا نه موضوعی است که این روزها ذهن خیلی از کاربران این شارژر را به خود مشغول کرده است. ما در اینجا به شما می گوییم که این نگرانی تا چه حد می تواند درست باشد.


  ادامه مطلب

 • نکاتی وحشتناک که از تصادف نمی دانستید!

  نکاتی وحشتناک که از تصادف نمی دانستید!

  در اینجا می خواهیم نکاتی را به شما یادآوری کنیم که در تصادفات رانندگی ، رعایت کردنشان می تواند جان شما را نجات دهد. پس نکات وحشتناکی که از تصادف نمی دانستید را از دست ندهید.


  ادامه مطلب

 • بنزین سوپر یا معمولی؟ مساله این است!

  بنزین سوپر یا معمولی؟ مساله این است!

  استفاده از بنزین سوپر یا معمولی یکی از دو‌راهی هایی است که رانندگان را هنگام نزدیک شدن به پمپ بنزین، مردد می کند. از مقرون به صرفه بودن بنزین معمولی که بگذریم، بنزین سوپر هم تاثیراتی بسزایی روی عملکرد خودرو دارد.


  ادامه مطلب

 • هنگام عبور از دست انداز، پدال ترمز را رها کنید

  هنگام عبور از دست انداز، پدال ترمز را رها کنید

  ترمز گرفتن هنگام مواجه با سرعت گیرها، علاوه بر اینکه باعث ایمنی بیشتر می‌شود، به حفظ سلامت سیستم تعلیق خودرو نیز کمک می‌کند. اما آیا می‌دانستید که هنگام عبور از روی دست انداز برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سیستم تعلیق باید ترمز را رها کنید؟


  ادامه مطلب

 • صافکاری خودرو چقدر آب می خورد؟

  صافکاری خودرو چقدر آب می خورد؟

   وقتی به مراکز خدمات صافکاری و نقاشی خودرو مراجعه می کنید،  با روش ها و انواع مختلفی از صافکاری خودرو مواجه می شوید که هر کدام نرخ خاص خود را دارند. این در حالی است که به دلیل مواد اولیه خاص و بعضی پیچیدگی های فنی خودروهای روز دنیا، هر صافکاری به این خودروها خدمات نمی دهد و هزینه صافکاری این خودروها گران تر از خودروهای ارزان و پر تیراژ است.


  ادامه مطلب