Top

شمع

  • 1
  • 1

روغن موتور خودرو

روغن موتور

قلب تپنده‌ی هر خودرو، موتور آن است که باید به‌طور ویژه‌ مورد توجه قرار گیرد. مطمئناٌ برای شما پیش آماده که برای تعویض روغن موتور خودرو خود به مکانیکی مراجعه کنید و روی قفسه ها انواع مختلف روغن موتور با برندها و برچسب ‌های مختلف را مشاهد کرده و از خود این سوال را بپرسید که کدام روغن موتور مناسب خودرو من است؟ شاید از مکانیک برای خرید روغن موتور مناسب کمک بگیرید که به نظر منطقی است ولی آیا مکانیک از نوع عملکرد خودرو شما اطلاعی دارد؟ بهترین و درست ترین راه چک کردن دفترچه دستورالعمل خودرو است. یعنی شما می­توانید با مراجعه به دفترچه راهنما خودرو خود مدل روغن موتور و یا حتی برند آن را (در صورت ذکر) مشاهده کنید و از انتخاب و خرید این روغن موتور کاملا مطمئن باشید. اکثر شرکت های تولید کننده خودرو با عقد قرداد با شرکت‌های بزرگ تولید کننده روغن موتور و بررسی فرآیند های تولید روغن موتور و استانداردهای به کار رفته در تولید روغن موتور، محصولات این شرکت ها را مطابق با استانداردهای لازم برای خودروهای سواری خود پیشنهاد می‌کنند برای مثال شرکت (Mercedes-Benz) و (BMW) با پیشنهاد دادن روغن موتورهای ادینول برای سواری های ساخت این شرکتها تا حدی به شما در انتخاب و خرید روغن موتور کمک کرده کردهاند.


انواع روغن موتور

روغن‌های موتور به سه گروه اصلی مینرال، سنتتیک و نیمه‌سنتتیک تقسیم می‌شوند و تفاوت اصلی‌شان در نحوه‌ی تولید و عناصر به‌کاررفته در ساخت آن‌هاست. امروزه از روغن‌های سنتتیک و نیمه‌سنتتیک استفاده‌ی بیشتری می‌شود. روغن‌های موتور با دو عدد و یک حرف w عرضه می‌شوند. W مخفف winter به معنی زمستان است. دو عدد دیگر نیز بیانگر حداقل و حداکثر میزان گرانروی روغن موتور در شرایط مختلف دمایی هستند و مهم‌تر از همه این که روغن‌موتورها به طور کل یا مناسب موتورهای بنزینی هستند، یا دیزلی یا توربو شارژ که شما با توجه به نوع ماشین خودتان آن را انتخاب می‌کنید.


خرید و قیمت روغن موتور

با توجه به وجود انواع برندها، قیمت‌های مختلفی در بازار برای روغن موتور وجود دارد. شما می توانید در فروشگاه اینترنتی مای دیجیکار روغن موتور اصلی خودرو خود را از برندهای توتال، کاسترول، الف (Elf)، ادینول (ADDINOL) را با قیمت مناسب، به صورت اینترنتی خریداری نمایید.. 
 

پربازدیدترین ها